TOP 5 najlepszych długopisów

20-03-2017

Niemal każdego dnia używamy długopisów do różnych spraw – podpisywania dokumentów, rozwiązywania krzyżówek, sporządzania notatek w szkole czy w pracy. Tak naprawdę doceniamy ten wynalazek dopiero wówczas, gdy nie mamy go pod ręką, a pilnie potrzebujemy. Wielu z nas ma swój ulubiony długopis bez którego nie wyobraża sobie życia. Jakie modele wybieramy najczęściej?

Długopis BIC Orange

Czym pisała swoje najlepsze wiersze Wisława Szymborska? Nie piórem, nie przy pomocy maszyny ani komputera, lecz długopisem BIC Orange. W wielu wzmiankach znajdziemy, że był to ulubiony długopis noblistki. Nic dziwnego, bowiem jego uniwersalność, dostępność, poręczność oraz niezawodność są gwarantami znakomitego użytkowania. Co więcej, długopis dostępny jest w kilku wersjach kolorystycznych – wkładu oraz designu. Jego atrament jest niezwykle trwały i wydajny – sekret tkwi w dodanym do niego specjalnym oleju, dzięki któremu tusz szybko wysycha, jest woodporny i zapewnia płynność pisania. Dzięki tym wszystkim zaletom długopis BIG Orange jest niezawodny w każdym biurze i w szkole.

Długopis żelowy automatyczny

Wśród najlepszych rodzajów długopisów wymieniane są te automatyczne, które będą działać po jednym pstryknięciu. Niezwykle lubiane są długopisy żelowe PENTEL, których tajemnica tkwi w innowacyjności tuszu. Jest odporny na działania światła, wody oraz innych czynników zewnętrznych. Niewątpliwą zaletą jest fakt, że tusz się nie rozmazuje i szybko wysycha, dzięki czemu długopis będzie idealny do podpisywania ważnych dokumentów takich jak dyplomy, certyfikaty czy umowy. Dodatkową zaletą długopisu żelowego jest posiadanie gumowego, antypoślizgowego uchwytu, który gwarantuje pełną przyczepność do dłoni.

Długopis TOMA z gwiazdką

 

Jednymi z najbardziej znanych, lubianych i rozpoznawalnych długopisy są te firmy TOMA w plastikowej obudowie w gwiazdki. Ich atutem jest niezwykle cienko-piszący i precyzyjny wkład wyprodukowany przez szwajcarską firmę Premec. Tego typu długopisy występują z czarnym, niebieskim, fioletowym, czerwonym lub zielonym tuszem. Są niezastąpione w każdym miejscu pracy. Przydadzą się również w szkole czy na studiach. Co więcej, dzięki ich uniwersalności i korzystnej cenie nie będzie nam smutno, kiedy przez przypadek ulegną zagubieniu. Sięgniemy po następne.

Długopis automatyczny PENAC

Wielu z nas lubi długopisy w eleganckich metalowych obudowach, a przy tym ergonomicznych, których rękojeść z łatwością dopasuje się do naszej dłoni. Pełną przyczepność gwarantują gumowe wykończenia. Kolejną zaletą długopisów automatycznych PENAC jest to, że mają wymienny wkład, zatem w przypadku wyczerpania się tuszu, nie musimy od razu ich wyrzucać, lecz włożyć do nich nowy wkład.

Długopis czy pióro – co lepsze? 

 

Według zasad savoir-vivre’u pióro uznawane jest za bardziej eleganckie i obowiązujące jako przedmiot do pisania. Wielokrotnie zaliczane jest nawet do biżuterii. Jednak bardziej uniwersalne są długopisy. Piórem nie jesteśmy w stanie podpisać ważnych dokumentów tzw. dokumentów kopiujących jak faktury, pokwitowania czy rachunki. Pióro może być więc artykułem reprezentacyjnym, a długopis funkcjonalnym, który wykorzystywać będziemy w codziennej pracy.

Pamiętajmy, że długopis to jeden z tych wynalazków, który warto mieć zawsze przy sobie. Niejednokrotnie może być również naszą wizytówką.