Papier na wizytówki – przegląd

20-03-2017

Papier na wizytówki jest jednym z najbardziej estetycznych papierów dostępnych na rynku. Wybór jego koloru, faktury i grubości jest przeogromny, jednak dzięki temu możemy być pewni, że trafimy na papier, który sprosta wszelkim naszym oczekiwaniom. Jaki wybrać najlepiej?

Papier na wizytówki – do czego się przyda?

Tak naprawdę nazwa papieru nie odzwierciedla jego jedynego zastosowania. Papier wizytówkowy przyda się podczas wielu okoliczności – zatem zawsze warto mieć go pod ręką. Dzięki niemu możemy stworzyć wyjątkowe dyplomy, certyfikaty czy zaproszenia na różne imprezy. Jest niezbędny, jeśli sami przygotowujemy kartki z okazji imienin, urodzin, ślubu czy innych okoliczności. Wystarczy napisać lub nadrukować na nim odpowiednio przygotowany tekst. Większość papierów na wizytówki dobrze współpracuje ze standardowymi drukarkami laserowymi i atramentowymi.

Papier na wizytówki – karton ozdobny kremowy

Jednym z najprostszych, a zarazem najbardziej uniwersalnych papierów wizytówkowych jest papier w odcieniach bieli i kremu. Dzięki temu pasuje do wielu dokumentów, np. dyplomów, certyfikatów, zaproszeń, ofert dla klienta itp. Zwykle ma matową powłokę imitującą tkaninę, co czyni go jeszcze bardziej eleganckim. Zwykle bez trudu można stosować go w drukarkach atramentowych i laserowych. Mamy również papiery z rozświetlającymi drobinkami nadającymi delikatny połysk – te przydadzą się zwłaszcza do przygotowania materiałów na imprezy karnawałowe czy bale dla dzieci.

Papier wizytówkowy we wzory

Jeśli potrzebujemy papieru na wizytówki do zadań specjalnych i imprez tematycznych, wystarczy się nieco rozejrzeć, by znaleźć ten najbardziej przez nas pożądany. W ofertach najwięcej znajdziemy papierów o motywach roślinnych – nie brakuje tłoczonych liści, kwiatów, ornamentów czy elementów astronomicznych, np. z gwiazdkami. Wszystko to w wielu barwach i na kartonach o różnej fakturze. Na pewno zachwycimy nimi niejednego klienta, np. wykorzystując je do przygotowania oferty.

Papier na wizytówki – imprezy okolicznościowe

Dzieci uwielbiają kolory, warto więc wykorzystać ten fakt i za pomocą odpowiednio dobranego papieru wizytówkowego przygotować dla nich piękne zaproszenia na urodziny, przyjęcia komunijne czy chrzciny. Papier w pastelowych barwach na pewno przyda się do ślubnych telegramów, wizytówek na stoły dla gości czy przygotowania zaproszeń i powiadomień. Dwustronnie tłoczone elementy, np. delikatne róże są dodatkowym atutem – nie tylko wizualnym.

Papier na wizytówki dwustronny

Interesująco prezentuje się papier na wizytówki dwustronnie metalizowany z charakterystycznym tłoczeniem z jednej strony. Dzięki temu każda ze stron jest w innym kolorze, co umożliwia szeroki wachlarz zastosowań. Taki papier doskonale będzie nadawał się np. do przygotowania menu, kartek okolicznościowych oraz dyplomów i certyfikatów. Dzięki niemu stworzymy również ciekawe wizytówki. W zależności od powłoki (błyszcząca czy matowa) powinniśmy wybrać dla niego odpowiednią drukarkę laserową bądź atramentową.

Papier na wizytówki to tylko początek do rozwinięcia naszych kreatywnych pomysłów. Warto zawsze mieć go pod ręką, ponieważ przyda się w wielu okolicznościach.