OPRAWA DOKUMENTÓW

28-07-2022

Organizacja, lepsza estetyka i bezpieczeństwo dokumentów.

Lepsza organizacja i poprawa estetyki naszych dokumentów. Jest to szczególnie ważne w przypadku np. prac magisterskich lub innych ważnych dokumentów.

W firmie musimy segregować i odpowiednio przechowywać niektóre dokumenty, foldery czy projekty, a oprawienie ich jest idealnym sposobem na zachowanie estetyki oraz trwałości.

Jaką metodę wybrać ?

Bindowanie to jedna z najpopularniejszych metod oprawienia ważnych dokumentów. Szybko i tanio. Wyróżniamy dwa rodzaje bindowania:

  • Klasyczne – dziurkujemy plik dokumentów wzdłuż jednego boku a następnie umieszczamy na plastikowym lub drutowym grzbiecie. Przy tej metodzie mamy możliwość wyjmowania i dokładania kartek.
  • Termobindowanie- nowoczesna metoda polegająca na klejeniu kartek. Lepsza estetyka ale złączone kartki zostają już na stałe.

Oprawa twarda

Oprawa w twarde okładki jest najbardziej estetycznym i eleganckim wariantem, przeznaczone do prac naukowych, takich jak licencjat, magisterka czy też doktorat. Mogą być również wyzłocone w tematyczny napis, który wybiera się w drukarni spośród dostępnych opcji lub zamawia personalizowany.

Listwa wsuwana

Popularnym sposobem jest również złączenie kartek przy pomocy specjalnej listwy. Plusem jest to że można oprawione dokumenty rozkładać i ponownie składać. często jest wybierana w przypadku mniej ważnych dokumentów.

Listwa Zamykana

Listwy zamykane - kartki i okładki posiadające otwory, wykonane dowolną bindownicą do grzbietów plastikowych, można łączyć listwami zamykanymi w bardzo łatwy i szybki sposób.