Odświeżanie biura – przyjemne miejsce pracy

04-03-2020

O tym, jak bardzo zmiana wystroju wnętrza może wpłynąć na nasze samopoczucie możemy przekonać się remontując dom czy mieszkanie. Niekiedy nawet chęć poprawy tego samopoczucia jest najlepszą motywacją do zmiany „otoczenia”. Czasami wystarczy przemeblowanie, nowy gadżet na biurku czy wyrzucenie starej firanki, a w ostateczności przemalowanie ścian i wymiana mebli. Jednak każda nawet najmniejsza zmiana odbija się na nas samych, szczególnie w miejscu pracy. Kreatywność, choć jest niewyczerpana, potrzebuje czasami zmiany zasilania, a świeży wystrój biura może spełniać taką funkcję.

Nowe kolory ścian, meble, wyposażenie biurka niewątpliwie wpłynie bardzo pozytywnie na pracę w biurze. Będzie to dla pracowników zastrzyk energii, większa motywacja do pracy, pobudzenie kreatywności, a być może nowa strategia działania. Badania psychologiczne potwierdzają, że odpowiednia aranżacja wnętrza może znacznie wpłynąć na poprawę efektywności i produktywności w pracy, a przede wszystkim zmotywować pracowników. Każde przełamanie nudy i rutyny ma znaczenie, a pracownicy w ten sposób poczują się doceniani przez pracodawcę, który jest świadomy tego, że ich samopoczucie ma wpływ na wyniki w pracy.

Nie ma nic gorszego niż brzydki wystrój wnętrza biurowego, przypominający dawną epokę. Niestety, pomimo coraz ciekawszych rozwiązań designerskich, wciąż w urzędach i biurach możemy spotkać się z wnętrzarskim bezguściem. A w końcu ładne biuro będzie zachęcać klientów do przychodzenia i korzystania z usług, jakie oferuje. Wyjątkowe wnętrze sprawi, że nie tylko pracownicy, ale i goście czuć się będą wyjątkowo, a nie jak na przesłuchaniu w komendzie.

Po pierwsze pozbywamy się starych, nieprzydatnych przedmiotów – nieużywane pojemniki, babcine firanki. Odsłonięcie okien zapewni więcej światła, a to jak wiadomo, jest niezbędne do prawidłowej pracy całego organizmu. Malowanie ścian może wydawać się zbyt wymagające, ale to najlepszy sposób na wniesienie odrobiny świeżości. Pamiętajmy jednak, by wybierać jasne kolory lub postawić na kontrasty. Starajmy się unikać monotonii i na białych regałach poustawiajmy kolorowe segregatory i pojemniki, by jeszcze bardziej ożywić wnętrze.

large_21011121-09

stThumbnailPlugin

Z pewnością odświeżenia wymagają również meble, które kolorystycznie powinny pasować do kolorów na ścianach. Nie trzeba jednak od razu wymieniać całego wyposażenie, co w przypadku dużych biur będzie zbyt kosztowne, ale może warto zainwestować w okleinę. Daje ona wiele kolorystycznych możliwości, a przede odświeżenie za niewielką cenę.

Czasami też powiew świeżości zapewni zwykłe sprzątanie i przeorganizowanie biura. Segregowanie dokumentów pozwoli nie tylko uniknąć ich pogubienia, ale zagwarantuje porządek na biurkach. Teczki i segregatory, pojemniki na przybory biurowe iwszystkie gadżety, które pomogą nam zorganizować miejsce na biurku.

stThumbnailPlugin (1)

Nic nie stoi na przeszkodzie, by były one designerskie i oryginalne – wiaderka zamiast koszyka z długopisami czy zabawne magnesy. Jeśli praca w biurze ma charakter zespołowy warto jedną ze ścian poświęcić na tablicę lub pomalować farbą tablicową, by w każdej chwili pracownicy mogli przeprowadzić burzę mózgów.