Niezbędnik studenta 2016

19-11-2016

Mówi się, że czas studiów to jeden z najpiękniejszych okresów w życiu człowieka. Wiele osób tę prawdę potwierdza i wraca do niej myślami z ogromnym sentymentem. Mimo licznych uroków i przyjemności studenckiego życia, nie zapominajmy, że studia to przede wszystkim okres nauki. Skutecznie ułatwią nam przydatne biurowe akcesoria.

Co musi mieć student?

Tablica korkowa BI-OFFICE 100x60cm rama drewniana Tablica korkowa BI-OFFICE 100x60cm rama drewniana

Niezbędne wyposażenie studenta w dużej mierze zależy od kierunku studiów. Każdemu jednak przydadzą się zeszyty, notesy czy długopisy do robienia notatek. Szczególne lubiane są wszelkiego rodzaju zakreślacze, które okazują się niezwykle pomocne podczas nauki do egzaminów. Kolorowe karteczki pomogą z kolei w przygotowywaniu fiszek. Warto mieć również magnetyczną lub korkową tablicę, na której oprócz sentymentalnych pamiątek będziemy zamieszczać listę spraw do załatwienia i rzeczy do wykonania.

Student – o czym pamiętać?

 

Przekraczając próg uczelni warto zaznajomić się z panującymi w niej zasadami. Zazwyczaj są one wymienianie podczas obowiązkowych spotkań studentów I roku lub zamieszczone na stronach internetowych wydziałów. Pamiętajmy, że na studiach przyda się samodyscyplina oraz doskonała organizacja. Warto od początku dostosować się do stawianych wymogów, zapoznać się z listą lektur i trzymać się ustalonych terminów. Nie zapominajmy również o zawieraniu znajomości – te mogą okazać się nieocenione w przyszłości.

Zakreślacz fluorescencyjny OFFICE PRODUCTS 1-5mm (linia) 4szt. mix kolorów Zakreślacz fluorescencyjny OFFICE PRODUCTS 1-5mm (linia) 4szt. mix kolorów

Niezbędnik studenta – co zabrać ze sobą na zajęcia?

W zależności od wybranego przez nas kierunku studiów, możemy spotkać się z innymi wymaganiami. I tak np. na studiach chemicznych na pewno przyda się ochronny fartuch podczas zajęć w laboratorium. Na studiach artystycznych niezbędne będą duże teczki i różnego rodzaju arkusze papierów, ołówków, pasteli czy innych przyborów. Z kolei studentom AWF-ów przydadzą się wygodne stroje sportowe, łącznie z wyprawką na pływalnię. Na każde jednak zajęcia warto zebrać ze sobą notes i coś do pisania.

Zestaw promocyjny POST-IT® (680-VAD5EU) PP 25x43mm/12x43mm 4x50/2x24 kart. mix kolorów Zestaw promocyjny POST-IT® (680-VAD5EU) PP 25x43mm/12x43mm 4x50/2x24 kart. mix kolorów

Niezbędnik studenta – co zabrać do akademika

Przeprowadzka z rodzinnego miasta do miejsca nauki wiąże się z dodatkowymi obowiązkami i przygotowaniem niezbędnego ekwipunku. Jeśli planujemy na czas studiów zamieszkać w akademiku, przede wszystkim dowiedzmy się, co możemy do niego wnieść. Bywa, że nie możemy zabierać własnych mebli czy urządzeń elektrycznych. Jednak, by czuć się w pełni przytulnie warto zaopatrzyć się w własną kołdrę, poduszkę i pościel, sztućce, naczynia, garnki czy też ulubione gadżety, ramki na zdjęcia, itp.

Przybornik na biurko CEPPro Gloss polistyren niebieski Przybornik na biurko CEPPro Gloss polistyren niebieski

Przeprowadzka na studia – co zabrać?

Im dłuższa odległość od rodzinnego domu, tym przeprowadzka staje się większym wyzwaniem. Na początek warto przemyśleć, co musimy zabrać, a co może jeszcze poczekać. Na pewno zaopatrzmy się w wyposażenie, które będzie niezbędne podczas nauki na studiach. W zależności od kierunku mogą to być np. notatki z liceum, słowniki, specjalne stroje sportowe czy na zajęcia laboratoryjne. Poza tym, musimy oczywiście zadbać o przedmioty niezbędne do codziennego życia. Które z nich zabrać? W głównej mierze zależy to od indywidualnych potrzeb oraz od tego, co znajduje się już w wyposażeniu mieszkania do którego się wprowadzamy.

Skoroszyt wpinany miękki A4 OFFICE PRODUCTS PP 100/170mic zielony Skoroszyt wpinany miękki A4 OFFICE PRODUCTS PP 100/170mic zielony

Prezent dla studenta

Na dobry początek warto podarować studentowi prezent. Na pewno ucieszy się z praktycznych upominków, w dodatku z takich, które będzie mógł zabrać ze sobą na uczelnię. Mogą to być np. inspirujący notes, kalendarz czy eleganckie piórko, które będzie wyjątkowym prezentem. Mile widziane będą również przedmioty codziennego użytku, takie jak kubek, talerz, firanki czy pościel.

Pióro wieczne PILOT Parallel 1.5 mm czerwony Pióro wieczne PILOT Parallel 1.5 mm czerwony

Czas studiów to niezwykły okres w którym wielu z nas podejmuje decyzje na całe życie. Warto więc je sobie ułatwić i umilić na dostępne sposoby.